Blog o muzyce
Wszystko się może zdarzyć
Wszystko się może zdarzyć

Wszystko się może zdarzyć

Do najpopularniejszych polskich piosenkarek, które od lat kojarzą się z naszą krajową sceną muzyczną oraz które idealnie wpisują się w kanony współczesnej muzyki rozrywkowej, a także typowego popu zaliczyć należy z pewnością każdemu z nas doskonale znaną i lubianą Anitę Lipnicką pochodzącą z Piotrkowa Trybunalskiego.

Anita od początku swojej przygody muzycznej stawiała na silny rozwój w podjętym przez siebie kierunku artystycznym. Nie tylko śpiewała, pokazując wszystkim swe niesamowite możliwości wokalne, a także olbrzymią amplitudę dźwięków, ale również do teraz, po paru dekadach bycia na scenie zaskakuje nietuzinkową smykałką do komponowania- tak melodii, jak i tworzenia tekstów. Balansuje między kilkoma stylami muzycznymi, zręcznie je ze sobą przeplatając i tworząc jedyną w swym rodzaju muzykę, typową tylko dla niej, opatrzoną przy tym jej aksamitnym, czystym głosem.

Najpierw Anita Lipnicka była związana z zespołem popowym jakim jest po dziś dzień funkcjonująca grupa Varius Manx. Z nim wypracowała dwa albumy – Emu oraz Elf, które wydane zostały rok po roku, stając się spektakularnymi sukcesami. To pozwoliło jej następnie przerzucić się na karierę solową i zmierzyć się z polską sceną muzyczną w pojedynkę, pod okiem swego managera – Wiktora Kubiaka. Pierwszym solowym albumem artystki okazała się płyta Wszystko się może zdarzyć, która wypuszczona została na rynek fonograficzny w roku 1996. Od razu zdobyła ona tytuł albumu potrójnie platynowego. Zyskała ona także pięciokrotne nominacje do Fryderyków roku 1996.