Blog o muzyce
Ważne albumy
Ważne albumy

Ważne albumy


Anita Lipnicka pojawiła się na rynku muzycznym za sprawą znanej wszystkim doskonale grupy rozrywkowej Varius Manx, ale przygoda z tą kapelą to tylko początek kariery artystki wywodzącej się z Piotrkowa Trybunalskiego.

Na koncie Anity Lipnickiej jest sporo albumów, które powstały i zaistniały na rynku fonograficznym już po okresie rozstania z zespołem Varius wakacje w Karwi Manx, co było w roku 1996. Artystka tworzy, zaskakując zupełnie nowymi brzmieniami do dziś. Poniżej przygotowaliśmy krotką charakterystykę jej kilku najważniejszych krążków, jakie omówimy w przypadkowej kolejności.

Miód i dym
To aż szósty solowy album Anity Lipnickiej, który ukazał się jako dzieło współpracy z grupą The Hats. To najświeższa produkcja artystki, która wyszła na rynek w dniu 17 listopada 2017 kei.pl roku. Wydawcą albumu okazuje się firma Warner Music Poland/Pomaton. Do stworzenia płyty, artyści udali się w rejon jeziora w Górach Sowich. W minionym roku doceniono pracę muzyków, ponieważ serwis muzyczny All About Music uznał ten album za jeden z trzydziestu najbardziej znaczących w roku 2017 w polskiej muzyce. Co więcej, Anita Lipnicka uzyskała nominację do Fryderyka 2018, będąc wyróżnioną w kategorii Album Roku Pop.

To, co naprawdę
Innym ważnym na koncie artystki albumem jest płyta To, co naprawdę, która została wypuszczona w roku 1998. Był to drugi solowy album Anity, który zyskał status złotego krążka. To wokalistka okazuje się autorem niemal wszystkich piosenek, jakie śpiewa. Tylko jeden z hitów, a mianowicie Aqua Blue stworzony został z udziałem innego muzyka- Marka Waterfielda.