Blog o muzyce
Anita Lipnicka
Anita Lipnicka

Anita Lipnicka

Anita Lipnicka urodzona została w dniu 13 czerwca 1975 roku. Jej miastem jest Piotrków Trybunalski, z którego się wywodzi. W latach dziewięćdziesiątych, piosenkarka uchodziła za jedną z najważniejszych gwiazd muzyki popularnej w naszym kraju. Jest autorką licznych tekstów, a na swoim koncie poza karierą muzyczną ma również owocną przygodę z modelingiem.
Anita Anna Gray, bo tak nazywa się z domu, stanowi członkinię Akademii Fonograficznej ZPAV. Przez ponad piętnaście lat była jedną z najlepszych twarzy polskiego modelingu. Jej życie w Piotrkowie Trybunalskim to natomiast między innymi zakończone z powodzeniem pierwsze liceum ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, po którym od razu zaczęła zajmować się muzyką, jeszcze jako młodziutka dziewczyna. Najpierw swoje muzyczne kroki stawiała u boku legendarnej polskiej grupy – zespołu dobrze każdemu z nas znanemu to jest Varius Manx. Z nimi wspólnie nagrała dwa albumy pod tytułem Emu oraz Elf. Pierwszy z albumów wydany został w roku 1994, drugi z kolei wyszedł na rynek polski w 1995 roku.

Zarówno Emu, jak i Elf stanowiły prawdziwe strzały w dziesiątkę, ponieważ zdobyły ogromne zainteresowanie ze strony fanów muzyki rozrywkowej, popularnej, którzy stali się automatycznie fanami kultowej kapeli Varius Manx, mocno doceniającymi aksamitny głos Anity Lipnickiej. Rok po tym, jak Anita wydała płytę Elf, rozstała się z grupą Varius Manx, rozpoczynając swoją solową karierę, mając już na koncie olbrzymi sukces komercyjny. Jej managerem został Wiktor Kubiak. Album, jakim zadebiutowała jako solistka okazała się płyta pod tytułem Wszystko się może zdarzyć, która miała na liście hit pod tym samym tytułem, z którym z pewnością każdy kojarzy Anitę.